محل تبلیغات شما

ایمپلنت دیجیتال

دندانپزشکی دیجیتال برای طراحی و ساخت روکش، هم اکنون مورد پذیرش اکثریت قرار گرفته است، یکی از شاخه های آن ایمپلنت دیجیتال می باشد.

این روش سریع و سازگار و نسبت به روش های قبلی اقتصادی تر و دقیق تر است. ظهور عملهای دندانپزشکی مانند کاشت ایمپلنت و ایمپلنت فوری امکان انجام درمان در مدت زمان کوتاهتر را فراهم کرده است.

یکی از مهم ترین حوزه های دندانپزشکی، جراحی ایمپلنت های دندانی است. در این حوزه، دندانپزشکی در استفاده از تجهیزات دیجیتال و نرم افزارها در مقایسه با سایر حوزه های پزشکی در سال های اخیر توسعه قابل ملاحظه ای پیدا کرده است.

 

ایمپلنت یک حوزه کلینیکی در دندانپزشکی است که فناوری دیجیتال در کامل ترین حد می تواند در آن مورد استفاده قرار گیرد. با ورود و توسعه اسکنرهای داخل دهانی(Oral scanner)  ، دستگاه CBCT نرم افزار برنامه ریزی ایمپلنت و نرم افزارهای طراحی و تولید پروتزها، امکان استفاده روزانه از آن مهیا شده است.

نهایتا با استفاده مناسب و کاربردی از این ابزارها، بیماران می توانند از گردش کار ساده تر و موثرتری سود ببرند. استفاده از راهنمای جراحی برای دندانپزشک مزایای زیادی دارد و با استفاده از آنها مکان،زاویه و عمق ایمپلنت ها بهینه می شود و در مقایسه با روشهای معمول خطای بسیار کمتری در انتخاب محل قرارگیری ایمپلنت در زمان کاشت ایمپلنت دارد.

تحقیقات نشان می دهد که روش های دستی تا %۸۸ خطا و روش های کامپیوتری تا %۶ خطا دارند.

همچنین بیماران نیز از روش های کامپیوتری به دلیل کاهش قابل ملاحظه زمان درمان  علاوه بر کاهش عوارض پس از جراحی سود می برند.

این افزایش رضایت در بیمار عمدتا به دلیل انجام جراحی بدون برش لثه است.

ایمپلنت دیجیتال

مراحل ایمپلنت دیجیتال

تولید راهنمای جراحی به صورت کلی شامل ۳ مرحله زیر است:

۱-تصویربرداری

۲-طراحی ایمپلنت ها

۳-تولید ایمپلنت

در ادامه به تشریح فرایندهای هر مرحله پرداخته می شود.

برای طراحی پروتز ، آباتمنت ،اسپلینت و غیره از ابزار های دیجیتال استفاده شود که همان تعریف ایمپلنت دیجیتال می باشد .که شامل پروسه ای است که متخصصان را از سیستم های راهنمای جراحی بهره مند می کند.

ایمپلنت دیجیتال

مراحل ایمپلنت با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال

ادامه مطلب در لینک زیر:

https://pardisdental.ir/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/


کلینیک دندانپزشکی فوق تخصص ایمپلنت پردیس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی